Foto: Zuzana Vernerová/www.laire.cz

Portál Avokádo se představuje

Tvrdá pecka a výživná dužina bohatá na minerální látky, vitamíny či tuky. To jsou vlastnosti avokád a podobně pestrý chceme udělat i tento web. Žijeme v neuvěřitelně dynamickém a rozmanitém světě. Posláním projektu Avokádo je proto pokusit se alespoň trošku pojmout tuto informační šíři a představit ji vám, čtenářům.

Jeden člověk nikdy nemůže pojmout poznatky ze všech oborů. Dialog nám ale může otevřít cestu ke znalostem mnoha dalších lidí a odborníků. Proto se budeme věnovat hlavně rozhovorům. Jak zní naše heslo, chceme zpracovávat interview o zajímavých tématech se zajímavými lidmi. Rubriky, které jsme si připravili, pokrývají prakticky celou škálu lidských činností. Najít by si tak měl každý to své, nebo se dozvědět něco zcela nového. Každému kvalitnímu interview musí vždy předcházet pečlivé studium konkrétní problematiky, a ne jinak to bude i v našem případě. Neříkám, že se vždy vše povede na jedničku. Budeme se ale snažit naplnit vaše očekávání a zlepšovat se.

Některé rozhovory budou samostatné a pokryjí užší téma. Jiné zase připravujeme jako součást cyklů zabývajících se nějakým tématem obšírněji. V plánu jsou také další formy a nápady, jak sdělení webu rozšířit. Závěrem si dovoluji vyslovit přání, abyste u nás našli zábavu i poučení, které budete moci uplatnit i v životě.

Jan Kříž

Zakladatel, organizátor a redaktor. Věnuje se především přírodním a společenským vědám.