Co je nového? Vymazlená podoba videí na YouTube i lepší třídění příspěvků na webu

Nedávno jsme vás informovali o tom, že začínáme pracovat na audio rozhovorech. Prvních několik jste si již mohli poslechnout a spousta dalších je na cestě. Kromě toho teď přinášíme menší rekapitulaci souvisejících zajímavých změn na Avokádu.

Původně jsme plánovali publikovat audio rozhovory na dvou platformách, YouTube a SoundCloud. Nakonec jsme ale zůstali jen u prvního z nich. Po prvních sedmi rozhovorech jsme dokončili nový vizuální design, se kterým se budete u našich příspěvků na YouTube setkávat. Jednak přibyla úvodní animace, ale i vzhled v průběhu rozhovoru doplněný o křivku zvuku vlnící se podle hlasitosti. Jsou to detaily, ale i na těch záleží. První rozhovor v tomto novém kabátku je s filozofem Antonínem Dolákem, kde ale ještě chybí znělka u úvodní animace. U všech dalších ale už bude.

S návratem k většímu důrazu na rozhovory došlo i k úpravě vzhledu webu. Nově bude hlavní strana na webu rozdělená na dvě části. První tak na návštěvníka vždy vyskočí nové rozhovory a až následně pod tím se budou šikovat příspěvky z jiných rubrik, jako například recenze, ankety, nebo informační články.

Délka audio rozhovorů se zatím u dosud vydaných příspěvků dost liší. Některé mají půl hodiny, jiné, jako v případě povídání s japanologem Sýkorou, hodinu a půl. Do budoucna se ale budeme snažit co nejvíce dělat rozhovory úžeji tématicky zaměřené a tedy nebude ani potřeba tak výrazná délka. Budeme též rádi za další návrhy ke zlepšení, ať už jde o formu nebo obsah.

Jan Kříž

Zakladatel, organizátor a redaktor. Věnuje se především přírodním a společenským vědám.