Foto: Natálie Terčová/Avokado-online.cz

Fotogalerie: Expedice Kalifornie

Wanderlust, to je touha po cestování a objevování světa. Lidé, kteří se rodí s tímto vnitřním pnutím, volí místo budování rapové kariéry na Soundcloudu bohatsví v podobně zážitků. Úspory proto nekončí v Supreme oparu, ale v super levných letenkách do nepoznaných míst. Já jsem jeden z těchto lidí, a proto jsem se v létě vydala vstříc Kalifornii.

Téměř dvouměsíční výlet do Mammoth Lakes, malebného horského městěčka, se pomalu blížil a já cítila potřebu vzít někoho s sebou. Mnoho adeptů odmítlo nebo se dlouho nevyjadřovalo, tak jsem jeden večer sledovala letenky a plánovala cestovat sólo. V tom mi však napsal kamarád a během půl hodiny, kdy se dozvěděl o mém letním plánu, pokynul a koupily se letenky dvě.

Amerika byla pro nás oba krajinou nepoznanou, ale díky internetu jsme měli jistou představu. Ihned po příletu jsme tedy navštívili Taco Bell, připili si Dr. Pepperem a přemýšleli, kolik asi zbraní má průměrný Američan na nočním stolku. Adaptace probíhala skvěle, trápil nás jen časový posun.

Foto: Natálie Terčová/Avokado-online.cz

Tamní příroda nás uchvátila. Bydleli jsme v oblasti hor, jezer, lesů i mnohé zvěře. Bylo naprosto normální, že člověk při ranním běhu napočítal padesát chipmunků, zahlédl hladového medvěda, který se pokoušel otevřít popelnici, nebo musel nedobrovolně zastavit, jelikož se srnka utábořila uprostřed cyklostezky.

Foto: Natálie Terčová/Avokado-online.cz

Při návštěvě jediného pořádného obchodu, který se ve městě nacházel, jsme debatovali nad absurdnostní Starbucks loga a užívali jsme si pocitu, že nám nikdo nerozumí. V tom jsme uslyšeli smích z vedlejší uličky. To byl ten moment, kdy jsme poznali našeho budoucího kamaráda, studenta ze Slovenska, který se nás ujal a vzal na výlet k jezeru.

Foto: Natálie Terčová/Avokado-online.cz

Po pár týdnech jsme měli Mammoth Lakes zmapováno skrz naskrz. Bylo načase posunout se dál. Půjčili jsme si auto od naší nejmilejší hostitelky a vyrazili směr Yosemitský národní park.

Foto: Natálie Terčová/Avokado-online.cz

Sierra Nevada nám odkryla taje přírodního parku, který právem patří na seznam památek UNESCO. Četná jezera nás nenechala suchými, hned po příjezdu jsme se převlékli do plavek a kochali se výhledy spoza hladiny azurového plesa.

Foto: Natálie Terčová/Avokado-online.cz

Naše cesta pokračovala na jih, konkrétně do Národního parku Sequoia. Tento les sekvojovců obrovských je významný především pro jeden z největších stromů na světe. Generál Sherman měří necelých osmdesát čtyři metrů a je stromem s největším objemem kmenu vůbec.

Foto: Natálie Terčová/Avokado-online.cz

S prstem na mapě jsme plánovali další postup. Táhlo nás to na jih, další zastávkou se stal Kings Canyon. Jeden z nejhlubších kaňonů ve Spojených státech má po svém obvodu například i třetí největší vrchol pohoří, North Palisade. V těchto místech měl náš roadtrip končit, avšak po důkladnějším zaostření na mapu nás, jako správné turisty, zaujala blízkost města hazardu. Vyměnili jsme si lišácký úsměv, nastartovali auto a do navigace zadali Las Vegas.

Foto: Natálie Terčová/Avokado-online.cz

Neonová světla nás oslepovala už třicet kilometrů před cílovou destinací. Množství kasin se nedalo spočítat na rukou obyvatelstva panelového domu a hlasitá hudba oživovala prostředí jinak klidné a vyprahlé pouště. I přes fakt, že ani jeden z nás nebyl v očích místních plnoletým, jsme po příchodu do jakékoli budovy skončili v herně. Strávili jsme ve Vegas celou noc a plni dojmů jsme se svítáním vyrazili zpět do Mammoth Lakes.

Foto: Natálie Terčová/Avokado-online.cz

Ráno nám přišel informační e-mail, že naše letecká společnost zkrachovala. S přáním pěkného dne nám bylo i oznámeno, že náš zpáteční let zrušili. Museli jsme se proto přesunout do Los Angeles, abychom stihli poslední spoj, který nám byl nabídnut jako alternativa. Naše kalifornské dobrodružství jsme tedy museli ukončit o týden dřív, zato s penny boardy na proslulé Santa Monice. A takový konec nemůže urazit nikoho.

Natálie Terčová

Redaktorka a fotografka. Ráda objevuje nové krajiny, zajímá se o adrenalin a umění.